wrapper

 
 

ZJARR NE SHEBENIK

Rreth 2 hektarë sipërfaqe me pemë, shkurre dhe ferra  janë djegur nga një zjarr i cili përfshiu një zonë pyjore në Njësinë Administrative Zall-Herr, pranë liqenit të ‘’Bovillës’’ në Tiranë.

Pas marrjes së njoftimit shërbimi zjarrfikës ka shkuar në vendngjarje për të shuar zjarrin. Në ndihmë të tyre kanë shkuar edhe 30 forca ushtarake pas kërkesës së drejtuar nga Qendra Kombëtare Operacionale Emergjencave Civile. Pas disa orësh punë flakët janë vendosur nën kontroll dhe situata është normalizuar.

Rritja e temperaturave shton rrezikun për zjarret në pyje. Shërbimi zjarrfikës i bën thirrje të gjithë qytetarëve që frekuentojnë parqet kombëtare që të tregohen të kujdesshëm nëse ndezin zjarre.

Shërbimi zjarrfikës i kërkon qytetarëve që në rastin e parë që shikojnë një zjarr ose tym të njoftojnë menjëherë në numrin unik të  emergjencës 112 ose në numrin 129.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family