wrapper

 
 

ZJARRFIKES NE PUNE

Në fshatin Helmas të bashkisë Kavajë, ka rënë zjarr në një sipërfaqe me shkurre dhe ullishte. Shërbimi i zjarrfikësve Kavajë ka shkuar në vendngjarje dhe ka shuar zjarrin.

Pas një operacioni që zgjati rreth dy orë flakët janë shuar plotësisht. Si pasojë e zjarrit u dogj një sipërfaqe rreth 1 ha me shkurre dhe u përshkruan nga flakët disa rrënjë ulliri.

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile, në Ministrinë e Brendshme përsërit thirrjen ndaj të gjithë qytetarëve që në rast se konstatojnë zjarre, të njoftojnë menjëherë në numrat e emergjencave 112, 129 dhe 128.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family