wrapper

 
 

Raining

Rikthehen reshjet e shiut në të gjithë territorin e vendit. Reshjet e shiut priten të rinisin në veriperëndim gjatë mesditës me intensitet të dobët.Në mbrëmje dhe kryesisht gjatë mesnatës në veriperëndim reshjet parashikohen me intensitet të lartë në formën e stuhisë të shoqëruara me shkarkesa elektrike.

Reshje bore pritet të ketë në lartësi mbi 1300 metër në veri dhe verilindje në orët e mbrëmjes ndërkohë gjatë ditës së nesërme mbi vendin tonë do të mbizotërojë mot me vranësira të dendura. 

Gjatë orëve të para të mëngjesit në veriperëndim dhe pjesërisht në ultësirën perëndimore reshjet parashikohen me intensitet të lartë dhe në formën e shtrëngatave, stuhisë dhe breshrit, shoqëruar me shkarkesa elektrike. 

Prej mesditës reshjet priten me intensitet deri mesatar. Në verilindje dhe Alpe në lartësi mbi 1200 metër do të ketë reshje bore.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family